هومیوپات کیست؟

حتماً تابه‌حال درباره هومیوپاتی شنیده‌اید، هومیوپاتی یا مشابه درمانی یک روش درمانی جایگزین است که رتبه اول را در بین روش‌های درمانی جایگزین دارد. بیش از 200 سال است که از هومیوپاتی کلاسیک برای درمان بیماران در سه حوزه انسان، حیوان و گیاهان استفاده می‌شود. با استفاده از هوموپاتی می‌توان بیماری‌های روحی یا جسمی را درمان کرد. تمرکز این روش درمانی روی سیستم ایمنی بدن بیمار است. تحقیقات نشان داده است کسانی که از هومیوپاتی برای درمان استفاده کرده‌اند رضایت و نشاط بیشتری در مقایسه با دیگر افراد درمان شده دارند. علم هومیوپاتی در اختیار متخصصین هومیوپات است. در ادامه این مقاله سعی داریم تا با اشاره به تاریخچه هومیوپاتی به تفاوت پزشک عمومی با متخصص هومیوپات بپردازیم.

تاریخچه علم هومیوپاتی

نزدیک به 500 سال پیش در چین و هند نشانه‌هایی از درمان با هومیوپاتی به چشم می‌خورد. اما به طور رسمی هومیوپاتی توسط کریستین فردریش ساموئل هانمن پایه‌گذاری شد و به شکل علمی و قانونمند در آمد. هانمن زمانی که مشغول به ترجمهٔ کتاب داروشناسی دکتر کولن بود، هومیوپاتی را کشف کرد، او از سال ۱۷۹۱ تا ۱۷۹۶، ۵ سال روی هومیوپاتی و تأثیر آن برای درمان بیماران کارکرد و در سال ۱۷۹۶ در مقاله‌ای اصول اولیه هومیوپاتی را بیان کرد.

به چه کسانی متخصص هومیوپات می‌گویند؟
به افرادی که به درمان بیماران با روش هومیوپاتی مشغول هستند متخصص هومیوپات می‌گویند؛ پزشک هومیوپات به نوعی یک متخصص بالینی است.

پزشک هومیوپات تفاوت زیادی با پزشک عمومی دارد. پزشک هومیوپات نیاز به ابزارهای زیادی برای تجویز دارو ندارد و برای پیداکردن راه درمان از دانش خود استفاده می‌کنند.

روش تشخیص پزشک هومیوپات چیست؟

برای متخصص هومیوپات احساسات درونی شما مهم‌تر از آزمایش‏های شما است. کلمات و احساساتی که توسط هومیوپات شنیده می‌شود هرکدام مانند نماد یا نشانه است که هومیوپات باید به‌سرعت تجزیه‌وتحلیل کند.

پزشک هومیوپات برای تجویز دارو ممکن است یک تا سه جلسه با شما صحبت کند تا از ناراحتی‏های روحی و جسمی شما مطلع شود؛ باتوجه‌به این نکته برخی از افراد، هومیوپاتی را با روان‌شناسی اشتباه می‌گیرند و تنها برای درمان این قبل بیماری‌ها به آن توجه می‌کند.

پیش از مراجعه به متخصص یا پزشک هومیوپات به چه مواردی نیاز داریم؟

اگر به متخصص هومیوپات بگویید که من معده درد دارم، به‌هیچ‌عنوان او نمی‏تواند برای شما دارویی تجویز کند. بلکه باید جزئیاتی مانند اینکه زمان شروع و علت شروع آن چه بوده، اینکه چه مواقعی از شبانه‏ روز این درد می‏ آید و ربطش با ادرار کردن یا دفع مدفوع به چه نحو است، شروعش علت خاص جسمی یا ذهنی داشته است یا خیر، با راه‌رفتن بدتر می‏شود یا بهتر و ده‏ها نکته ریز دیگر، تمامی این‌ها برای بررسی داروی موردنیاز شما بررسی می‌شود.

مورد دیگری که باید به پزشک هومیوپات بگوید خصوصیت‏های روحی، اخلاقی و رفتاری شما در به طور فردی و اجتماعی است. برای مثال از مسئله‌ای ناراحت هستید؟ آیا ترس خاصی دارید یا نه؟ روزانه به چه چیزهایی فکر می‌کنید و…

از روش هومیوپاتی برای درمان کودکان هم استفاده می‌شود، در این زمان اگر کودک به سؤالات پزشک هومیوپات پاسخ بدهد، برای تجویز دارو توسط پزشک هومیوپات بهتر است؛ بااین‌حال والدین هم باید اطلاعاتی مانند: سن دندان درآوردن کودک و سابقه بیماری‏های مهم را با هومیوپات در میان بگذارند. چه بازی‏هایی و چه خوراکی‏هایی را دوست دارد، خواب آرامی دارد، خصوصیاتی متمایز با خصوصیات دیگر کودکان دارد و… .

چه داروهایی توسط پزشک هومیوپات برای بیماران تجویز می‌شود؟

در زمان تشخیص بیماری داروهای هومیوپاتی برای بیماران تجویز می‌شود. داروهای هومیوپاتی منشأ کاملاً طبیعی دارد و به‌صورت رقیق شده تهیه می‌شود.

سخن پایانی

هومیوپاتی یک روش درمانی بسیار کهن است که در سراسر جهان رایج است. بیماری انسان‌ها، حیوانات و گیاهان توسط هومیوپاتی قابل درمان است. شادی، سلامتی و نشاط هدیه‌‌ای است که درمان با هومیوپاتی، به شما می‌دهد. استفاده از این روش کهن و همیشگی، علاوه بر بهبود کیفیت زندگی باعث حفظ محیط‌زیست هم خواهد شد.

پیشنهاد می کنیم کتاب هومیوپاتی برای گیاهان و هومیوپاتی برای حیوانات را تهیه و مطالعه نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *