هومیوپاتی چیست؟

هومیوپاتی یک روش درمانی معتبر در سراسر جهان است. زمانی که برای درمان بیماری به متخصصان هومیوپاتی مراجعه کنید، پزشک هومیوپات، باید نشانه‌های جسمی، روحی و عاطفی شما را به طور کامل بررسی کند. با استفاده از هومیوپاتی می‌توان هر بیماری روحی یا جسمی را درمان کرد. توجه این روش درمانی روی سیستم ایمنی بدن بیمار است. تحقیقات نشان داده است کسانی که از هومیوپاتی برای درمان استفاده کرده‌اند رضایت و نشاط بیشتری دارند.

تاریخچه استفاده از هومیوپاتی

درمان با هومیوپاتی سابقه‌ای بیش از پانصد سال دارد. از این روش برای درمان گیاهان و حیوانات هم استفاده می‌شود. هومیوپاتی دانشی میان رشته‌ای است که متاسفانه در ایران کمتر به آن توجه شده و اطلاعات کمی درباره آن وجود دارد؛ موسسه اطلس پیدایش تنها مرجع علمی برای دانش هومیوپاتی در سه حوزه گیاهان، حیوانات و انسان‌ها است.

 روش درمانی هومیوپاتی به چه صورت انجام می‌شود؟

ساموئل هانمان پدر هومیوپاتی کلاسیک می‌گوید: (شفا در حد امکان باید نرم و بی‌خطر باشد)، درمان با  هومیوپاتی کاملا بی‌خطر، بدون عوارض جانبی و ملایم است. داروی هومیوپاتی به صورت  صددرصد طبیعی و کاملا رقیق شده، تهیه می‌شود. در این روش تمامی بدن، رفتار و احساسات بیمار برای درمان در نظر گرفته شده و سپس بر اساس آن دارو تجویز می‌شود.

برای مثال ممکن است دو بیمار دچار رفلاکس معده باشند با این حال برای هر کدام از بیماران داروی مجزایی تجویز می‌شود. جالب است بدانید در هومیوپاتی برای درمان رفلاکس معده ۴۳۷ دارو وجود دارد.

هومیوپاتی برای انسان

روش درمان هومیوپاتی برای انواع بیماری‌ها کاربرد دارد، در هومیوپاتی برای انسان، پزشک دُز مناسبی از ماده‌ی دارویی را برای بیماران تجویز می‌کند. با این‌ کار، سیستم ایمنی بدن به طور طبیعی تحریک و فعال می‌شود.

همانطور که اشاره شده، در زمان استفاده از این روش عواطف و نشانه‌های عمومی بیمار هم تحت کنترل قرار می‌گیرد. به همین دلیل می‌توان از هومیوپاتی برای درمان بیماری‌های روحی هم استفاده کرد.

بیماری‌های زیادی با استفاده از هومیوپاتی درمان شده است از جمله این بیماری‌ها می‌توان به: آلرژی، آسم، انفولانزا، سرطان، بیماری‌های ارتوپدی، میگرن، بیماری‌های گوارشی و موارد دیگر اشاره کرد.

هومیوپاتی برای حیوانات

در هومیوپاتی هر حیوانی به عنوان یک موجود منحصربه‌فرد و دارای احساسات در نظر گرفته می‌شود. در این روش درمان حیوانات از طریق داروهای گیاهی هومیوپاتی انجام می‌شود. نکته‌ی مثبتی که در درمان هومیوپاتی حیوانات وجود دارد این است که درمان بدون عوارض انجام می‌شود؛ برای مثال زمانی که از آنتی‌بیوتیک برای درمان گاو‌ها استفاده می‌شود شیر گاو برای سه ماه غیرقابل استفاده است، اما در هومیوپاتی اینطور نیست.

هومیوپاتی برای گیاهان

هومیوپاتی تا به امروز نقش زیادی در تقویت و رشد گیاهان داشته است. استفاده از هومیوپاتی گیاهان در بین کشاورزان و تولید کنندگان میوه در تمام جهان رایج بوده و آن‌ها را از خرید کود و سم‌های شیمیایی  بی‌نیاز کرده است. محصولاتی که با استفاده از روش هومیوپاتی تولید می‌شوند، کاملا ارگانیک هستند.

شادی، سلامتی و نشاط هدیه‌‌ای است که درمان با هومیوپاتی، به شما می‌دهد. استفاده از این روش کهن و همیشگی، علاوه بر بهبود کیفیت زندگی باعث حفظ محیط‌زیست هم خواهد شد.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *