تاثیر هومیوپاتی گیاهان در صنعت کشاورزی

  • خانه
  • بلاگ
  • تاثیر هومیوپاتی گیاهان در صنعت کشاورزی

هومیوپاتی یا مشابه درمانی یک روش‌درمانی کهن و کاربردی است که در آن تشخیص و تجویز دارو بسیار متفاوت‌تر از روش‌های پزشکی نوین رایج است.

نزدیک به بیست سال است که از هومیوپاتی کلاسیک برای درمان گیاهان استفاد می‌شود. در هومیوپاتی برای مداوای بیمار از داروهای طبیعی استفاده می‌شود. در این روش برای درمان به بررسی دقیق نشانه‌های گیاه، علاوه‌بر بیماری، احتیاج است و سپس دارویی برای درمان گیاهان تجویز می‌شود.

کاربرد هومیوپاتی گیاهان

از هومیوپاتی گیاهان در گلخانه‌های بزرگ، زمین‌های کشاورزی، باغ‌دارها، باغچه و حتی حفظ سلامتی گیاهان گلخانه‌ای هم استفاده می‌شود.

کشاورزان و تولید کنند‌گان سالیانه هزینه‌ی زیادی برای خرید انواع کودهای شیمیایی و سم‌های آفت‌کش پرداخت می‌کنند؛ این در حالی است که با استفاده از هومیوپاتی می‌توانید با هزینه کم، گیاهانی سالم و ارگانیک پرورش دهید. نتایج شگفت‌انگیز هومیوپاتی گیاهان باعث شده تا این روش درمانی در گیاه‌پزشکی هم مورد استفاده قرار بگیرد.

تاثیر داروهای هومیوپاتی روی بیولوژیک گیاه است و باعث می‌شود تا رشد و تکثیر گیاهان، افزایش پیدا کنید.

متاسفانه در ایران تعداد محدودی از کشاورزان درباره‌ی هومیوپاتی گیاهان اطلاع دارند و این در حالی است که در اروپا مناطق زیادی با روش هومیوپاتی برای گیاهان در صنعت کشاورزی مشغول فعالیت هستند.

مزایای استفاده از هومیوپاتی برای گیاهان

هومیوپاتی برای گیاهان این امکان را به شما می‌دهد تا بدون نیاز به سموم شیمیایی آفت‌کشی کنید. داروهای هومیوپاتی برای گیاهان در مقایسه با سموم آفت کشی و کود شیمیایی عوارض جانبی ندارد و هزینه‌های تولید را به شدت کاهش می‌دهد.

همچنین استفاده از داروهای هومیوپاتی در صنعت کشاورزی آسیب‌های محیط زیستی را به شدت کاهش می‌دهد.

روش استفاده از داروهای هومیوپاتی در کشاورزی چگونه است؟

داروهای هومیوپاتی برای گیاهان عموما به صورت قطره و قرص تولید و در مخزن آب یا در آبپاش حل می‌شود. البته مطابق با هرگیاه و نوع بیماری آن یک داروی بخصوص تجویز می‌شود.

اطلاعات دقیق درباره تشخیص بیماری گیاه، دارو و روش درمانی آن در کتاب هومیوپاتی برای گیاهان به نوشته کریستین ماوته ذکر شده است.

نکاتی درباره کتاب هومیوپاتی برای گیاهان

کتاب هومیوپاتی برای گیاهان، این کتاب به زبانی ساده و روان نوشته شده و دسته‌بندی آن بسیار کاربردی است.

در این کتاب علاوه بر توضیحات تئوری، بخشی به توضیحات تصویری اختصاص داده شده. تصاویر موجود در این کتاب مهم‌ترین ویژگی است که باعث افزایش سرعت یادگیری شما می‌شود. با استفاده از این تصاویر به سادگی می‌توانید بیماری گیاه مورد نظر را تشخیص، داروی مورد نیاز را انتخاب و آن را درمان کنید. بخش‌ بیماری‌ها، منابع دارویی، آفات، بیماری‌های خاص و… برخی از بخش‌های این کتاب است.

کتاب هومیوپاتی برای گیاهان با صحبت‌های نویسنده درباره کشف تاثیر داروهای هومیوپاتی روی گیاهان شروع می‌شود. کریستن ماوته می‌گوید: متاسفانه تعداد کمی از افراد تا به امروز هومیوپاتی را روی گیاهان امتحان کردند و احتمالا اولین افراد مزرعه داران استرالیایی بودند.

این خانم سالیان سال است که برای درمان بیماری‌های خود و خانواده‌اش از داروهای هومیوپاتی استفاده کرده است. در هنگام مداوای گیاهان، همانند زمانی که انسان‌ها را مداوا می‌کنیم، پیدا کردن آنچه ممکن است باعث بیماری باشد و همچنین شرایطی که گیاه در آن قرار دارد، اهمیت دارد.

پیش از انجام درمان شرایط گیاه باید کاملا مشاهده شود. به‌علاوه در زمان مصرف دارو باید تغییرات گیاه به طور مداوم سنجیده شود.

در این کتاب جدولی تحت عنوان «جدول کیفیت علائم» تهیه شده و در آن «شرایطی که بیماری گیاه بر اثر آن بدتر شده» و «عواملی که در نتیجه آن گیاه بیمار می‌شود» گنجانده شده است. این جدول راهنمای اصلی شما برای انتخاب صحیح دارو است. مثلا اگر گیاه با تغییر مکان، نور، دما و غیره بهبود یابد، بدیهی است که گیاه شما به درمان با هومیوپاتی نیازی ندارد.

اطلس پیدایش به‌عنوان بزرگ‌ترین مؤسسه آموزشی هومیوپاتی در ایران با بیش از بیست سال تجربه اقدام به تولید و نشر کتاب‌های تخصصی در زمینه هومیوپاتی کرده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *