طب هومیوپاتی، درمانی موثر برای هر بیماری

  • خانه
  • بلاگ
  • طب هومیوپاتی، درمانی موثر برای هر بیماری

طب هومیوپاتی یک روش درمانی بسیار موثر و رایج در سراسر جهان است، هومیوپاتی یکبار برای همیشه بیماری‌های شما را درمان می‌کند. از این طب در سیستم پزشکی بسیاری از کشورها مانند: هند، آلمان، هلند، فرانسه، کانادا و… استفاده می‌شود. این روش درمانی نیاز به آموزش آکادمیک دارد بنابراین بدون مراجعه به پزشک به‌هیچ‌عنوان از داروهای هومیوپاتی استفاده نکنید. جالب است بدانید هومیوپاتی یا مشابه درمانی به قدری معتبر است که رتبه اول را در بین روش‌های درمانی جایگزین، در جهان دارد.

تاریخچه طب هومیوپاتی

500 سال است که از روش هومیوپاتی برای درمان بیماران استفاده می‌شود؛ به طور دقیق باید گفت، هومیوپاتی توسط کریستین فردریش ساموئل هانمن پایه‌گذاری شد و به شکل علمی و قانونمند در آمد.

پایه‌گذار علم هومیوپاتی هانمن زمانی که مشغول به ترجمهٔ کتاب داروشناسی بود، هومیوپاتی را کشف کرد، او از سال ۱۷۹۱ تا ۱۷۹۶، به مدت 5 سال روی هومیوپاتی و تأثیر آن برای درمان بیماران کار کرد و در سال ۱۷۹۶ در مقاله‌ای اصول اولیه طب هومیوپاتی را ذکر می‌کند.

طب هومیوپاتی مورد تایید سازمان بهداشت جهانی است، در سایت رسمی سازمان بهداشت جهانی به این مورد اشاره شده و سندی مبنی‌بر تأیید هومیوپاتی توسط این سازمان وجود دارد. این سازمان تأکید ویژه‌ای به حمایت و گسترش طب‌های مکمل دارد. داروهای هومیوپاتی در سال ۱۹۳۸ در FDA  (سازمان غذا و داروی آمریکا) به ثبت رسید. در حال حاضر داروهای هومیوپاتی در بسیاری از داروخانه‌های قاره اروپا، آمریکا، آفریقا و بخشی از آسیا به فروش می‌رسد.

شورای‌عالی ارزشیابی وزارت بهداشت، در تاریخ هفتم آبان ۱۳۷۴، طب هومیوپاتی را به‌عنوان یک روش درمانی موثر در ایران، به رسمیت شناخت. شورای عالی سازمان نظام‌پزشکی هم این طب را در کنار دیگر روش‌های درمانی مکمل، به رسمیت شناخته است. در حال حاضر پروانه اشتغال برای پزشکان هومیوپات صادر می‌شود.

روش درمانی هومیوپاتی

روش درمان با هومیوپاتی مبتنی بر مصرف داروهای هومیوپاتی است. داروهای مورداستفاده در هومیوپاتی باتکیه‌بر مشابه درمانی تولید و تجویز می‌شوند. در هومیوپاتی هر ماده‌ای که بتواند علایم بیماری را در یک فرد سالم ایجاد کند، می‌تواند همان علایم را در فرد بیمار، درمان کند. به همین دلیل به این روش مشابه ‌درمانی می‌گویند.

روش تشخیص بیماری و تجویز دارو در هومیوپاتی کاملاً متفاوت است؛ در این روش علاوه بر بیماری، نشانه‌های عمومی بیمار (مانند: ویژگی‌های شخصیتی، عواطف، رفتار و…) بررسی می‌شود و بعد دارویی مطابق با ویژگی‌های او تجویز می‌شود.

تمرکز این طب روی سیستم ایمنی بدن افراد است، در زمان مصرف داروی هومیوپانی سیستم ایمنی بدن تحریک می‌شود و شروع به از بین بردن بیماری می‌کند.

داروهای طب هومیوپاتی

داروهایی که در طب هومیوپاتی مورد استفاده قرار می‌گیرند کاملاً طبیعی بوده و هیچ‌گونه منشأ شیمیایی ندارند. بیش از ۷۰% این داروها منشأ گیاهی، حدود ۲۰ % آن‌ها منشا معدنی (آهن، کلسیم، روی و…) و حدود ۱۰% آن‌ها منشأ جانوری (‌شیر حیوان یا دیگر ترشحات جانوری) دارند. در طب هومیوپاتی ماده مورد استفاده برای تولید دارو به شیوه‌ی خاصی رقیق و توانمند می‌شوند. طبیعی بودن داروها و رقت بالای آن‌ها دلیل بدون عوارض بودن داروهای هومیوپاتی است.

نام‌گذاری داروها در هومیوپاتی بر اساس منشأ آن است، برای مثال داروی پولساتیلا از منشأ گیاه شقایق نعمانی (پولساتیلا) تهیه می‌شود.

داروهایی طب هومیوپاتی بعد از بررسی و آزمایش‌های متعدد تولید می‌شوند، تحقیقات نشان داده است این داروها 15 درصد بیشتر از دیگر داروها، روی سلامت افراد تأثیر می‌گذارد و به هیچ عنوان عوارض جانبی ندارد.

در طب هومیوپاتی اکثر داروها به صورت قرص‌های زیر زبانی مصرف می‌شوند اما در بین این داروها قطره، ژل، پماد، مکمل و… هم دیده می‌شود.

نکاتی درباره مصرف داروهای هومیوپاتی

زمانی که شروع به درمان با هومیوپاتی می‎‌کنید، از خوردن داروهای شیمیایی مانند انواع مسکن‌ها جدا خودداری کنید. به علاوه بهتر است از یک رژیم غذایی مورد تایید در هومیوپاتی، به طور همزمان استفاده کنید.

طب هومیوپاتی در چه مواردی استفاده می‌شود؟

همانطور که اشاره شد از درمان هومیوپاتی علاوه بر انسان برای حیوانات و گیاهان هم استفاده می‌شود.

از طب هومیوپاتی می‌توانید برای درمان بیماری‌های روحی، جسمی و برخی بیمار‌های لاعلاج استفاده می‌شود، برای مثال فشارخون، رماتیسم، آلرژی، ام اس و… از مواردی است که با طب هومیوپاتی درمان می‌شوند. جالب است بدانید داروی سرماخوردگی پرفروش‌ترین داروی هومیوپاتی در فرانسه است. از این روش می‌توانید برای درمان کودکان و سالمندان هم استفاده کنید.

هومیوپاتی برای حیوانات روشی است که بسیاری از دامپزشکان از آن برای درمان حیوانات استفاده می‌کنند، با استفاده از این روش می‌توان هزینه‌های پرورش دام را تا حد زیادی کاهش داد و از عوارض ناشی از استفاده داروهای شیمیایی، جلوگیری کرد.

از طب هومیوپاتی برای درمان و بهبود سرعت رشد گیاهان هم استفاده می‌شود، با هومیوپاتی می‌توانید گیاهان آپارتمانی پرورش دهید یا محصولات باکیفیت و ارگانیک تولید کنید.

سخن پایانی

اطلس پیدایش به‌عنوان بزرگ‌ترین مؤسسه آموزشی هومیوپاتی در ایران با بیش از بیست سال تجربه اقدام به تولید و نشر کتاب‌ها و برگزاری دوره‌های تخصصی در زمینه هومیوپاتی کرده است.

جهت تهیه کتاب های هومیوپاتی و انواع لوح های فشرده در زمینه هومیوپاتی می توایند به صفحه محصولات هومیوپاتی اطلس بوک مراجعه نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *